Sobota 15.10.2016 byla pro nás plná nových zážitků a emocí.
Jako rodinné a volnočasové centrum, které se věnuje rodinám a dětem, jsme se přihlásili do celostátní charitativní akce na pomoc dětem s rozštěpem.
Přiznávám se, že jako člověku, který „uvrtal“ do této akce ostatní členky našeho spolku, ve mně ráno byla malá dušička. Zvládneme to přes všechny organizační potíže, které nás na poslední chvíli potkaly, přijdou lidi, bude hezké počasí?
Když pak ráno z oblohy vykouklo sluníčko, které má pořádající organizace Za novým úsměvem ve svém znaku, říkala jsem si, určitě to dobře dopadne.
Světe div se a ono to opravdu dobře dopadlo. Na startu se sešlo celkem 70 účastníků, nejmladší účastnici Anetce byl jeden měsíc a nejstarší p. Věrce 59 let a dokonce se k nám přidalo i několik chlapů. Ti všichni si dokázali najít čas a přispět na dobrou věci částkou 4500,- Kč.
Když jsme při rozdávání medailí a pamětních listů pro děti, viděli ve tvářích lidí spokojenost, říkali jsme si, že to stálo za to.

Děkuji holky, Jano, Míšo, Hanko, že jste do toho šly se mnou, dále pak i ostatním pomocníkům, Katce Grusové a paní Hance za zdravotní dozor, Martinovi za hasičský, panu Paulovi z technických služeb, paní Brabcové správkyni solovny, paní Martině za perníčky pro děti, městu Dobrovice.
PŘEDEVŠÍM PAK VŠEM ÚČASTNÍKŮM za jejich čas i penízky.

Během však toto sobotní dopoledne neskončilo, část účastníků se přesunula do našeho centra, kde si děti s rodiči pohráli a dali si něco dobrého na zub.

Snad příští rok se při druhém ročníku znovu setkáme a třeba i ve větším počtu.

Martina